Tırnak batması görülen kişilerde genellikle bozulan kısım tırnak yatağıdır, bu yüzden batık tırnak problemi yaşayan kişilerin tırnak çekme işlemi yaptırmalarını uygun bulmuyoruz.

Tırnak çektirme işleminde tırnak yatağına bir müdahale olmadığı için çekilen tırnak tekrar uzayacak ve aynı problemler tırnak yatağı iyice bozulduğu için tekrarlayacak ve belkide daha kötü bir batık oluşacaktır.

Kliniğimizde uyguladığımız batık tırnak tedavisi, bu konuda üniversite eğitimi almış podolog ilkay yalçın tarafından gerçekleştirilen 3TO tel sistemidir.

Tırnak batması tedavisi yapılırken öncelikle enfeksiyonlu bölge temizlenir, bundan sonraki aşama ise  telin tırnağa takılmasıdır. Batık tırnak tedavisi işleminde kullandığımız bu yöntem ile tırnak yatağını düzeltiyor, tırnağın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlıyor ve olası tırnak batmalarını engelliyoruz.

3TO tel sistemini diş teli gibi düşünebiliriz, . Bu yöntem ile takılan tırnak teli, hastalarımızın çok kısa sürede rahatlamasını ve günlük yaşantılarına acısız bir şekilde dönmelerini sağlıyor. Tırnak teli olarak adlandırdığımız bu yöntemin en önemli noktası, tırnak kenarlarının düzgün uzaması ve tırnak yatağını bozmayarak tırnak batmalarının tekrar etmesini engellemektir.tedavi tırnak yapısı ve deformasyonun yoğunluğuna gore 4 ıle 12 ay arasında farklılık göstermektedir.