Search

Saç Boyama

Saç boyama, daha çok saç renginin değiştirilmesi amacına yönelik olarak yapılsa da, kişinin kendisini değiştirmesini ve farklı bir görünüme sahip olmasını da sağlar. Kendi rengine dönmek ya da çok beğendiği bir saç rengine sahip olmak amacıyla boyanan saçlar, boya öncesi olduğu gibi sonrasında da bakıma ihtiyaç duyarlar. Saçlar her bireyde birbirinden farklı yapılardadır, kıvırcık, düz kalın tel ince tel gibi birçok farklılık gösteren saçları en iyi saç boyası kullanarak boyasanız da, saç yapısına göre boya uygulamadığınız takdirde istediğiniz sonucu almanız zorlaşacaktır.

Saç boyaları saçına boya yaptırmak isteyen kişinin talebine göre farklılıklar gösterir. Bu sebeple saçları boyamadan önce bu renkte ne kadar kalmak istediğinizi önceden kararlaştırmış olmanız gerekir.

  • Geçici saç boyası
  • Yarı kalıcı saç boyası
  • Kalıcı saç boyası
  • Renk açma ve röfle ihtiyaca göre yapılan saç boyama teknikleridir.

Saç Boyasının Kullanım Süreleri

Saç boyama işleminden alınan sonuç kişinin saçlarını daha önce boyatıp boyatmamış olmasına göre de farklılık gösterir. Bu sebepten ötürü ilk kez saç boyama ile belli periyotlarda boyamanın sonuçları birbirinden farklı olmaktadır. Kalıcı boya uygulanan saçlarda etki süresi saçlar uzayana kadar devam eder ve saçlardaki beyazların %100 kapatılır. Yarı kalıcı boyamada ise, 6- ila 8 yıkama süresince boyanın etkisi tam olarak görülür. Geçici boyamalarda bu süre 1 ila 3 yıkama arasında değişirken renk açma ve röfle yaptırmak saç uzayana kadar rengin korunmasını sağlar.

Saç boyası popüler renklere uygun olarak karışık renklerde de yapılabilmektedir. Bu modelde yapılan saçlar geçici boya statüsünde olup krapon kâğıdıyla saç boyama tekniği olarak bilinmektedir. Bu teknikte farklı renklerde krapon kâğıtları bir miktar suyun içerisine bırakılarak boyalarını salması beklenir ve elde edilen bu boya saçlara sürülür.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*