Search

Saç Dökülmesi Hakkında Her Şey

Dökülen Saçlar

Pek çok insanın yaşadığı sorunlardan bir tanesi olan saç dökülmesi, kişinin yaşantısını sekteye uğratmakta olup bu sorunun tedavisinin uygun yöntemler dahilinde yapılması gerekmektedir. Çeşitli nedenlerden ötürü hem kadın hem de erkeklerde saç dökülmelerinin farklı yoğunlukta yaşandığı görülmekle birlikte bu konuda tedavi edici ürünlerin kullanılabileceği bilinmektedir. Peki saç dökülmelerinin meydana gelme sebepleri nelerdir?

Çoğunlukla genetik kökenli olan saç dökülmelerinin bunun dışında pek çok sebebi bulunmaktadır. Aslında saç dökülmeleri belirli oranlar dahilinde gerçekleştiğinde saçlar için koruyucudur. Yıpranan ve kırılan saçlar, dökülmeler ile birlikte kendini yenilemektedir. Fakat saç dökülmelerinin toplam saç teli oranının yüzde onluk dilimini geçtiği zaman bu dökülmeler sağlıksız bir duruma işaret etmektedir. Bu nedenle bilimsel araştırmalarda belirlenen orandan daha fazla dökülme meydana geldiğinde kişinin bu soruna müdahale etmesi gerekmektedir. Dökülen saçlar için Concept Beauty saç bakım ürünlerinin tercih edilmesi kişinin saç dökülmesi problemi ile baş etmesini olanaklı kılmaktadır.

Saç Dökülmesi

Saç dökülmesinin birçok nedeni bulunmakta olup bu nedenlerin her biri, saç dökülmesi probleminin kaynağını ortaya çıkarmaktadır. Bilindiği üzere sağlıklı bir saç derisinde ortalama olarak 100 bin adet saç teli bulunmakta olup erişkinlerde tarama ve yıkanmaya bağlı olarak günde 50-100 adet saç teli dökülmektedir. Bu miktar normal kabul edilmektedir. Fakat günlük normal kabul edilen miktardan daha fazla saç teli dökülmesi, kişinin sağlık açısından bir problemi olduğunu ifade edebilmektedir.

Saç dökülmesi bağlamında pek çok neden bulunmakta olup genellikle tetikleyici nedenden 3-4 ay sonra dökülmeler meydana gelmektedir. Fakat uygun tedavi yöntemleri ile bu dökülmeler tedavi edildikten 6-12 ay sonra normale dönebilmektedir. Çeşitli testlerden geçmiş saç dökülmesi önleyici ürünler, Concept Beauty tarafından insanlara sunulmakta olup bu sayede dökülme problemlerinden sağlıklı bir şekilde kurtulmak olanaklıdır.

Saç Dökülmesi Nedenleri

İnsan yaşantısını olumsuz bir şekilde etkileyen saç dökülmesinin pek çok sebebi bulunmakta olup tam bir tedavi uygulanabilmesi için bu nedenlerin bilinmesi gerekmektedir. Ön plana çıkan saç dökülmesi nedenleri genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

  • Genetik faktörler
  • Yanlış beslenme
  • Deri problemleri
  • Vitamin ve mineral eksikliği
  • Bazı iç hastalıkları ve ilaç kullanımı
  • Hormonal sorunlar
  • Doğum ve kemoterapi süreci
  • Stres ve depresyon
  • Saçlı deri hastalıkları
  • Kıl gelişimi bozuklukları

Yukarıdaki nedenlerden ötürü erkek ve kadınlarda farklı derecelerde saç dökülmeleri problemi oluşabilmektedir. Normal şartlarda erişkinlerde günde yıkama, tarama vb. durumlarda 50-100 adet saç dökülebilmekte olup bu dökülmeler 2 ay kadar sürebilmektedir. Hatta bu tarz dökülmelerin yılda 3 kere kendini tekrar ettiği bilinmektedir. Fakat saç dökülmelerinin 2 ayı geçmesi, kişinin ciddiye alması bir durumdur ve çeşitli tedavi yöntemleri ile saç dökülmesinin tedavisinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Saç Dökülmesi Çeşitleri

Tedavi edilmesi gereken sorunlardan bir tanesi olan saç dökülmesinin çeşitleri bulunmaktadır. Saç dökülmesi çeşitleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Erkeklerin yaklaşık yarısında görülen erkek tipi saç dökülmesinin genetik zeminde androjenlerin etkisiyle meydana çıktığı bilinmektedir. Bu tip saç dökülmeleri kendini yavaş yaval belli etmekte olup dökülme yıllara yayılmaktadır.

Strese Bağlı Saç Dökülmesi

Stres pek çok soruna kaynaklık eden bir duygudurumudur. Stresin yol açtığı problemlerden bir tanesi saç dökülmeleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Stresli bir yaşantı sürdüren kişilerin bir kısmında saç dökülmelerinin meydana geldiği bilinmektedir. Özellikle 2 aydan daha fazla süren saç dökülmelerinde kişinin durumu ciddiye alması çok önemlidir.

Saçkıran Tipi Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi çeşitleri bağlamında değerlendirilebilen saçkıran tipi saç dökülmesinin sık rastlanan bir problem olduğu bilinmektedir. Birden ortaya çıkan ve değişik çaplarda kendini belli eden ve saçsız alanlarda karakterize olan bir hastalık olarak saçkıran, kişinin saçlarının dökülmesine neden olabilmektedir. Yalnızca saç bölgesinde değil sakal kısmında da görülebilen saçkıran, tedavi edilmesi gereken rahatsızlıklardan bir tanesidir.

Vitamin Eksikliğine Bağlı Saç Dökülmesi

Biotin, çinko, B12 vitamini, folit asit ile D vitamini eksikliği saç dökülmelerine neden olabilmektedir. Vücuttaki protein depolarında azalmalar meydana gelmesi, kıl hücrelerinde yetersiz protein üretimine neden olmaktadır. Bu ise kıl kaybı ile sonuçlanan bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Troit Hormonlarına Bağlı Saç Dökülmesi

Tiroit bezlerinin az ya da çok çalışması, saç dökülmelerinin nedenlerinden bir tanesidir.

Diş Çürüklerine Bağlı Saç Dökülmesi

Bilindiği üzere diş çürükleri pek çok soruna neden olabilmektedir. Aniden ortaya çıkan saçkıran ve saç dökülmelerinin nedenlerinden bir tanesi diş çürükleri olabilir. Bu nedenle uzun süreli saç dökülmelerine maruz kalan kişilerin konuyu önemsemesi gerekmektedir.

Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Saç dökülmesinin oldukça önemli bir sorun olması, bu sorunun uygun şekillerde tedavi edilmesini zorunlu kılmaktadır. Concept Beauty tarafından üretilen ve gerekli testlerden geçen saç dökülmesine karşı şampuan, kişinin saç dökülmesiyle mücadele etmesine yardımcı olmaktadır. Ürünlerin içerisinde yer alan özel maddeler, saç dökülmesinin giderilmesine destek olmaktadır. Belirlenen kullanım şekline uygun bir şekilde ve düzenli aralıklarla kullanıldığında saç dökülmesine karşı şampuanlarla profesyonel bir sonuca ulaşmak mümkündür.

Saç Dökülmesine Çözüm

Saç dökülmesine çözüm oluşturabilecek pek çok saç bakım ürünü bulunmakla birlikte bu ürünlerin bir kısmının içerisinde kimyasal maddeler olduğu bilinmektedir. Doğru ve kesin bir çözüm için bitkisel bir içeriğe sahip ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Yıpranmış ve hasar görmüş saçlarda uygun bir tedavi yöntemi tercih edildiği takdirde kısa sürede saç dökülmesi sorunun giderildiği bilinmektedir.

Concept Beauty tarafından üretilen ve sahip olduğu bitkisel içerikler ile pek çok insan tarafından yaşanılan saç dökülmesi sorununun etkili bir şekilde çözümlenmesini sağlayan şampuan, saç bakım shot’u vb. ürünler, saç dökümlerinin profesyonel bir şekilde çözümlenmesini olanaklı hale getirmektedir.

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç dökülmesinin büyük bir sorun teşkil etmemesi adına doğru zamanda uygun tedavi yöntemleriyle tedavi edilmesi gerekmektedir. Bu tedavi yöntemlerinden bir tanesi olan saç bakım ürünleri, saç dökülmesinin önlenemez bir problem olmasını engellediği için oldukça önemlidir. Fakat kimyasal içeriğe sahip olan saç bakım ürünleri, sorunu çözmekten ziyade farklı problemlere neden olacağından kullanılan ürünlerin bitkisel içeriğe sahip olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Concept Beauty, bitkisel içeriklere sahip çeşitli saç bakım ürünleri üreterek saç dökülmelerinin kısa sürede engellenmesini olanaklı hale getirmektedir. Şampuan, saç bakım shot’u, saç maskesi vb. ürünler ile saç dökülmelerinin sorunsuz bir şekilde giderilmesini olanaklı kılan Concept Beauty, ürünlerin bitkisel içeriklerle oluşturulmasını sağlamış, bu sayede saç dökülmelerinin bitkisel yollardan tedavi edilmesi seçeneğini insanlara sunmuştur.

https://conceptbeauty.com.tr/ sitesine giriş yaparak site üzerinde yer alan saç bakım ürünleri ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmanız mümkün. Saç dökülmesine ne iyi gelir sorusu bağlamında Concep Beauty ürünlerinin ön plana çıktığını ve bu ürünler ile birlikte saç dökülmelerine etkili çözümler üretilebildiği ifade etmek gerekmektedir. Bu ürünlerden her biri, saç dökülmesiyle baş başa kalan insanların sorunlarını etkili bir şekilde çözebilmek amacı ile üretilmiştir. Ürünleri detaylı bir şekilde inceleyebilir ve kısa süre içerisinde ürünleri satın alarak saç dökülmesini engelleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*